[Pokračování prohlídky] [ZOO] [Kalendář akcí] [Pro registrované]

Pokračování prohlídky


[ Pokračování prohlídky ]

Fotografie Sáry Saudkové.

Ve Flemmichově vile bude od 13. února do 14. března k vidění výstava fotografií Sáry Saudkové, která je malou retrospektivou její dosavadní tvorby.

"Výstava je prodejní a obsahuje více než osmdesát fotografií, z nichž některé jsou úplné novinky. Když jsme pro fotografie do jejího ateliéru přijeli, těsně před námi ty nejnovější Sáře Saudkové předávala paní, která je rámuje. Kromě fotografií si budou moci zájemci na výstavě koupit také katalogy výstavy a postcardbooky," uvedla Lenka Vaňková z Městského informačního a kulturního střediska.

Sára Saudková se narodila roku 1967 a vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Už za studií se seznámila s fotografiemi Jana Saudka, které ji natolik uchvátily, že se rozhodla poznat jejich autora. To se jí povedlo v roce 1991, kdy za ním prý přišla s přáním podat mu ruku a poděkovat, nicméně u něj už zůstala - jako modelka, asistentka, přítelkyně a partnerka. V současnosti žije s jeho synem Samuelem, s nímž má čtyři děti. Fotografování se intenzivně věnuje od roku 1999. Zabývá se výhradně volnou tvorbou, když inscenovanými fotografiemi dokumentuje svůj soukromý život: lásky, vztahy, touhy, osamění, čekání... O svých fotografiích říká: "Každý si přijde na své, zvrhlík i světice, protože obě tyto stránky jsou obsaženy v každém znáš."

Vernisáž výstavy s jednoduchým názvem "Sára Saudková - výstava fotografií" proběhne v pátek 12. února v 17.00 hodin. O úvodní slovo se postará starostka Krnova Renata Ramazanová.

Krnovské listy ze dne 5.2.2010

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 16.02.2010 v 11:57 hodin
Copyright 1998-2020 © Luděk Šorm